Portālā tiek izmantotas sīkdatnes. Lietojot portālu, jūs apliecināt, ka piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk!

Energoefektivitāte

SIA “Dobeles enerģija” aicina iedzīvotājus uzlabot mājas energoefektivitāti, lai samazinātu izmaksas par karsto ūdeni un apkuri.


Vēlamies, lai siltumenerģijas patērētājs ir apmierināts ar mūsu sniegtajiem pakalpojumiem.


Lai uzlabotu ēkas energoefektivitāti un būtiski samazinātu ikmēneša rēķinu summas par patērēto siltumenerģiju, aicinām iedzīvotājus izmantot individuālās siltummezgla (ISM) ierīces.

 

Siltummezgls ir nodalīts atsevišķi no ārējā siltumtīkla, tāpēc tas nodrošina:

 
  • iespēju noregulēt dzīvoklī vēlamo temperatūru;
  • iespēju siltumenerģiju lietot ekonomiski;
  • iespēju samazināt avāriju rašanās iespējamību.
 

Siltummezglā noteiktam laika periodam (dienas un nakts režīmam), kā arī vēlamajai iekštelpu temperatūrai ir iespēja noregulēt nepieciešamo apkures un karstā ūdens temperatūras režīmu.

 

Būtiski ir izmantot siltumenerģiju lietderīgi un rast pēc iespējas mazākus zudumus. Šim nolūkam aicinām iedzīvotājus atbrīvot radiatorus no aizkariem, mēbelēm vai citiem priekšmetiem, kas traucē radiatoru optimālu siltumatdevi, kā arī uzstādīt regulējošos termostatus un novietot aiz radiatoriem siltumu atstarojošu materiālu. Neiesakam bez vajadzības turēt atvērtus logus un durvis (gan savās mājās, gan koplietošanas telpās). Tāpat informējam, ka ēkas nosiltināšana sniedz iespēju samazināt siltumenerģijas patēriņu. Lai samazinātu siltuma zudumus (un tādējādi samazinātu apkures rēķinu summas), iesakam:

 
  • noblīvēt bēniņu lūkas;
  • iestiklot bēniņu un pagrabu logus;
  • nodrošināt kāpņu telpas ar dubultajām durvīm un mehāniskajiem durvju aizvērējiem;
  • nomainīt nekvalitatīvus un bojātus logus, durvis pret jaunām.